Bioenerji nedir? Bioenerji tanımı ve anlamı


bioenerji-bio_enerji-uzmaniBioenerji tanımı ve anlamı; Evrende herşey enerjidir. Evrendeki herşeyin özü kuant dediğimiz enerji zerrecikleridir. Gördüğümüz, algıladığımız canlı cansız herşey kuant dediğimiz enerji zerreciklerinin belli sayılarda yoğunlaşmasıdır.
Bioenerji uygulaması, evrenin sonsuz enerjisi ile insan bedeninin mükemmel uyumunu standart hale getirmeyi sağlayan benzersiz bir şifa tekniğidir. Bioenerji tüm hücreleri canlandıran bağışıklık sistemini güçlendiren, metabolizmayı ve hormonları hızlandıran içsel bir enerjidir. Bioenerji yaşam kalitenizi arttırmak açısından her zaman başvurabileceğiniz illaki bi hastalığınızın olması gerekmediği doğal yan etkisiz ve moral – motivasyonunuzu arttırmanız açısından etkili bi yöntemdir. Bugün gerek Avrupa gerek Amerika gerekse doğu kültürlerinde alternatif sağlık ve yaşam koçluğu yaşam danışmanlığı anlamında etkin olarak kullanılan yöntemlerdir. Bioenerji çok farklı şekillerde adlandırılmaktadır. Evrensel enerji- yaşam enerjisi çi- ki- prana-kozmik enerji, ama hepside aynı şeyi anlatmaktadır. Bu bütün canlılarda olduğu kabul edilen güçtür. Kozmik enerji tepeden girer ve şakralar vasıtasıyla bedenin çeşitli bölgelerine dağılır. Fazlası el ve ayak uçlarından çıkar. Herhangi bir nedenden dolayı şakralar kapanırsa, enerji dağılamadığı için o bölge beslenemez ve hastalık ortaya çıkar. Bioenerji evrenin yaşamı sürdürme ve destekleme gücüdür. Bioenerji kelimesinin anlamı kendisini oluşturan kelimelerin içinde saklıdır.

Bioenerji şifa sayesinde vücuda pozitif enerji yükleyerek insan bedeni yeniden akort edilir. Bu yöntem ile  bölgesel tedavi yoktur; bütünsel bir terapidir. Kişi hangi şikayetle Bize gelmiş olursa olsun vücudun tamamı tedavi edilir. Şikayet konusu bölge üzerine daha fazla yoğunlaşılsa da tedavi esnasında, vücutta oluşmuş veya oluşmakta olan bütün rahatsızlıklar (sistem bozuklukları) ortadan kaldırılmış olur

Dolayısı ile bir insanda herhangi bir  rahatsızlık vuku bulduğu zaman vücudundaki hücreler zayıf kalıyor. Fiziken güç kaybetmeye başlıyor bir süre sonra ruhu etkileniyor. Bioenerji insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlandırarak daha aktif bir duruma gelmesi için yapılan bir uygulama olmakla beraber insanı ruhsal ve fiziksel olarak güçlendirmektedir.

Bioenerji bazı kişilerle kendine yetecek kadar bulunur bazılarında kendine ve kendinden başkalarına verecek kadar çok bulunur. Bunu kullanmayı bilinler hasta olan kişinin bazı hastalıklarını geçirebilirler. Ayrıca bu kişilerin ikna etme yeteneğide çok fazladır. İyilerştirebilecekleri hastalıklar baş ağrısı, eklem ağrıları ayrıca pisikolojik olarakda morel verebilirler siniri ve stresi çekebilirler.

Tedaviler

Videolar

Fotoğraflar